Search

Oznaczanie strat prażenia / Oznaczenie strat podczas suszenia / Analiza termograwimetryczna (TGA)

Oznaczanie strat prażenia

Pomiar strat prażenia opisuje się jako proces pomiaru zmiany ciężaru próbki po jej ogrzaniu do wysokiej temperatury, powodując spalenie lub ulatnianie się jej zawartości.

Zmiana ciężaru próbki jest monitorowana podczas procesu podgrzewania i jest to wymagane, na przykład, przy określaniu zawartości materii organicznej w materiałach takich jak osady, szlam, gleba i odpady. Materiały nieorganiczne, takie jak cement, wapno, prażony boksyt i materiały ogniotrwałe mogą być również badane pod kątem strat prażenia.

W przypadku oznaczania strat prażenia Carbolite Gero oferuje między innymi piec  AAF-BAL  zintegrowany z wagą lub piecem do redukcji rudy żelaza IOR, który ma wagę do pomiaru utraty masy próbek rudy żelaza.

Piec do spopielania z wagą AAF-BAL

Oznaczenie strat podczas suszenia

Oznaczanie strat podczas suszenia jest szeroko stosowaną metodą badania w celu oznaczenia zawartości wilgoci w próbce, chociaż czasami może odnosić się do utraty jakiejkolwiek substancji lotnej z próbki.

Termin ten zwykle nie odnosi się do molekularnie związanej wody lub wody krystalizacyjnej.

Do tej aplikacji Carbolite Gero oferuje modyfikację w swoich standardowych produktach pozwalającą na pomiar masy. Zmodyfikowany piec HTMA 6/96 z opcją ciągłego ważenia próbki jest zilustrowana po prawej stronie jako przykład.

Bespoke HTMA 6/96 up to 600°C under inert atmosphere with custom designed continuous sample weighing